ПрАТ "Микитівський гранітний кар'єр"

Код за ЄДРПОУ: 01033255
Юридична адреса: 56530 Миколаївська область, Вознесенський район СМТ Олександрівка
 
Дата розміщення: 23.04.2020

Річний звіт за 2019 рік

IX. Опис бізнесу

Зміни в організаційній структурі відповідно до попередніх звітних періодів Товариство не має структурних пiдроздiлiвю. За звiтний перiод змiн в органiзацiйнiй структурi не було.
Cередньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу (осіб), середня чисельність позаштатних працівників та осіб, які працюють за сумісництвом (осіб), чисельність працівників, які працюють на умовах неповного робочого часу (дня, тижня) (осіб), фонду оплати праці. Крім того, зазначаються факти зміни розміру фонду оплати праці, його збільшення або зменшення відносно попереднього року. Зазначається кадрова програма емітента, спрямована на забезпечення рівня кваліфікації її працівників операційним потребам емітента Середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу 234 осіб, середня чисельність позаштатних працівників та осіб, які працюють за сумісництвом - немає, чисельність працівників, які працюють на умовах неповного робочого часу (дня, тижня) - немає. Фонд оплати праці за 2019 р. - 16510 тис.грн., що на 22% більше за минулий період. Розмiр фонду оплати працi збільшився вiдносно попереднього року. Кадрова програма емiтента,спрямована на забезпечення рiвня квалiфiкацiї її працiвникiв операцiйним потребам емiтента.
Належність емітента до будь-яких об'єднань підприємств, найменування та місцезнаходження об'єднання, зазначаються опис діяльності об'єднання, функції та термін участі емітента у відповідному об'єднанні, позиції емітента в структурі об'єднання Емітент не належить до будь-яких об'єднань підприємств
Спільна діяльність, яку емітент проводить з іншими організаціями, підприємствами, установами, при цьому вказуються сума вкладів, мета вкладів (отримання прибутку, інші цілі) та отриманий фінансовий результат за звітний рік по кожному виду спільної діяльності Емітент не проводить спільної діяльності з іншими організаціями, підприємствами, установами.
Будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом звітного періоду, умови та результати цих пропозицій Пропозицiй щодо реорганiзацiї з боку третiх осiб протягом звiтного перiоду не надходило.
Опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо) При веденні бухгалтерського обліку Товариство дотримується основних принципів сформованих в П(с)БО Опис обраної облікової політики: - метод нарахування амортизації - прямолінійний; - метод оцінки вартості запасів - середньозважений; - метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій - за справедливою вартістю; Облікова політика по бухгалтерському обліку товариства формується з дотриманням таких принципів: обачності, безперервності діяльності, періодичності, нарахування і відповідності доходів і витрат єдиного грошового вимірника.. Облікова політика покликана: продекларувати основні допущення, вимоги і підходи до ведення облікового процесу (включаючи складання звітності) забезпечити єдність методики при організації і веденні облікового процесу (включаючи складання звітності) забезпечити достовірність бухгалтерської (фінансовою) звітності, що готується; забезпечити формування повної і достовірної інформації про такі об'єкти обліку, як доходи, витрати, майно,зобов'язання і господарські операції Товариства Бухгалтерська звітність Товариства складається в порядку і в терміни, передбачені Законом України "Про бухгалтерський облік і фінансову звітность" і іншими нормативними актами України, що регламентують Статистична, фінансова та податкова звітність складається та подається до відповідних держаіних органів своєчасно.
Основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, за рахунок продажу яких емітент отримав 10 або більше відсотків доходу за звітний рік, у тому числі обсяги виробництва (у натуральному та грошовому виразі), середньореалізаційні ціни, суму виручки, окремо надається інформація про загальну суму експорту, а також частку експорту в загальному обсязі продажів, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформацію про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його становище на ринку; інформацію про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків у загальному обсязі постачання, у разі якщо емітент здійснює свою діяльність у декількох країнах, необхідно зазначити ті країни, у яких емітентом отримано 10 або більше відсотків від загальної суми доходів за звітний рік; Основні види продукції - видобування незмінених та непорушених вивітрюванням гранітів, придатних для виробниццтва щебеню будівельного та каменю бутового, відсіви від подрібнених гранітів придатні для дорожнього будівництва, для благоустрою, рекультивації та планування; - відобування піску в якості сировини придатної для виробництва важких і щільних силікатних бетонів та дорожнього будівництва. Обсяг реалізації продукції за 2019 р. склав 205675 тис грн., це майже 141 % від реалізаціїї 2018 р. Обсяг виробництва: Щебнінь фр. - 83070.60 тис грн, що складає 60.9% Пісок митий - 34112.10 тис грн., що складає 25% Кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків у загальному обсязі постачання складає 5 Товариств.
Основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з його господарською діяльністю, їх необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, їх вартість і спосіб фінансування За период з 2015 р. по 2019 р. суттєвих придбань та відчужень активів не було. У 2018 рік придбано машин та обладнання на суму 8394 тис. грн., транспортних засобів - на суму 1890 тис. грн., будинки та споруди - на суму 496 тис. грн., у 2019 -придбано машин та обладнання на 3137 тис грн., транспортних засобів на 7140 тис.грн.
Інформація про основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання активів, місцезнаходження основних засобів. Крім того, необхідно описати екологічні питання, що можуть позначитися на використанні активів підприємства, плани капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, в тому числі вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване зростання виробничих потужностей після її завершення Згідно балансових даних та документів первинного бухгалтерського обліку, вартість основних засобів станом на 31.12.2019р. становить: первісна вартість - 83594 тис.грн., залишкова вартість - 38570 тис. грн., знос - 47024 тис. грн., що складає 56,25 %. До складу основних засобів входять нерухоме майно, транспортні засоби, земельні участки, обладнання. В бухгалтерському звіті основні засоби, їх рух враховуються за вартістю, підтвердженою первинними документами відповідно до вимог законодавства з бухгалтерського обліку. Порядок нарахування зносу (амортизації) основних засобів, який визначається прямолінейним методом, і віднесення його на витрати відповідають чинному законодавству України. Облік основних засобів та нематеріальних активів відповідає до П(С)БО №7 "Основні засоби", затвердженим наказом Міністерства фінансів України № 92 від 27.04.2000р. Терміни користування основними засобами: будівлями і спорудами 20 років, машинами і обладнанням - 5-8 років, транспортними засобами - 5-10 років. Обмежень на використання майна Товариства немає. Утримання активів здійснюється господарським способом, місцезнаходження основних засобів згідно реєстраційних документів. Використання основних засобів здійснюється за їх цільовим призначенням для здійснення виробничої діяльності. Особливостей по екологічних питаннях, які б могли позначитися на використанні активів не спостерігається. Планів капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів товариство не має.
Проблеми, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від законодавчих або економічних обмежень Iстотними проблемами, що впливають на дiяльнiсть Товариства, є відсутність достатнього фінансування у дорожньому господарстві, низька платоспроможність замовникiв, великi розмiри податкiв та зборів, зростання цiн на ПММ i запчастини, нестача обігових коштiв, висока конкуренцiя, досить значна вартiсть бензину та ПММ, а також значнi витрати на ремонт та утримання основних засобiв.
Опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента Обрана емітентом політика фінансування діяльності базується на власних обігових коштах. Обсяг робочого капіталу оптимально забезпечує поточні виробничі потреби емітента. Одним із шляхів покращення ліквідності може бути збільшення частки власних обігових коштів та відповідного зниження частки запозичених коштів у джерелах формування обігових коштів. Іншим засобом підвищення ліквідності є спрямування частки активів безпосередньо на погашення боргів при умові незмінності власних обігових коштів.
Вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та очікувані прибутки від виконання цих договорів Укладених, але не виконаних договорiв в 2019 роцi, товариство не має.
Стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва, реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність емітента в майбутньому) Товариство планує розвивати взаємовiдносини з пiдприємствами на засадах взаємовигiдного економiчного партнерства. До iстотних факторiв якi можуть вплинути на дiяльнiсть емiтента в майбутньому вiдносяться: неузгодженiсть нормативно-законодавчої бази, нестабiльна податкова система, моральний та фiзичний знос обладнання оновлення основних фондiв, низький рiвень платоспроможностi споживачiв.
Опис політики емітента щодо досліджень та розробок, вказати суму витрат на дослідження та розробку за звітний рік За звiтний рiк товариство не здiйснювало дослiджень та розробок, витрати на дослiдження та розробку вiдсутнi.
Інша інформацію, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента, у тому числі, за наявності, інформація про результати та аналіз господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі Iнша iнформацiя, яка може бути iстотною для оцiнки iнвесторами фiнансового стану та результатiв дiяльностi емiтента, вiдсутня.