ПрАТ "Микитівський гранітний кар'єр"

Код за ЄДРПОУ: 01033255
Юридична адреса: 56530 Миколаївська область, Вознесенський район СМТ Олександрівка
 
Дата розміщення: 30.04.2014

Річний звіт за 2013 рік

XI. Опис бізнесу

Важливі події розвитку (у тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення, виділ); ВАТ "Микитiвський гранiтний кар'єр" засновано в 1996 роцi шляхом перетворення орендного пiдприємства "Микитiвський гранiтний кар'єр" у вiдкрите акцiонерне товариство в процесi приватизацiї. Виконуючи вимоги закону України "Про акціонерні товариства" назву товариства в 2011 році змінено на Приватне акціонерне товариство "Микитівський гранітний кар'єр"
організаційна структура емітента, дочірні підприємства, філії, представництва та інші відокремлені структурні підрозділи із зазначенням найменування та місцезнаходження, ролі та перспектив розвитку, зміни в організаційній структурі відповідно до попередніх звітних періодів; Пiдприємство складається з трьох кар'єрiв: з двох кар'єрiв з видобутку i переробки гранiту тi одного пiщаного кар'єру. Дочiрнiх пiдприємств, фiлiй та представництв Товариство не має. За звiтнiй перiод змiн в органiзацiйнiй структурi не було.
середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу (осіб), середня чисельність позаштатних працівників та осіб, які працюють за сумісництвом (осіб), чисельність працівників, які працюють на умовах неповного робочого часу (дня, тижня) (осіб), фонду оплати праці. Крім того, зазначаються факти зміни розміру фонду оплати праці, його збільшення або зменшення відносно попереднього року. Зазначається кадрова програма емітента, спрямована на забезпечення рівня кваліфікації її працівників операційним потребам емітента; Середньооблiкова чисельностi працiвникiв облiкового складу 213 осiб. Позаштатні працiвники - відсутні, особи, якi працюють за сумiсництвом - відсутні, працiвники якi працюють на умовах неповного робочого часу(дня,тижня)- відсутні. Фонд оплати працi 3957 тис. грн. Розмiр фонду оплати працi збільшився вiдносно попереднього року на 808 тис. грн. Кадрова програма емiтента,спрямована на забезпечення рiвня квалiфiкацiї її працiвникiв операцiйним потребам емiтента.
належність емітента до будь-яких об'єднань підприємств, найменування та місцезнаходження об'єднання, зазначаються опис діяльності об'єднання, функції та термін участі емітента у відповідному об'єднанні, позиції емітента в структурі об'єднання; Емітент не належить до жодного об'єднання підприємств.
спільна діяльність, яку емітент проводить з іншими організаціями, підприємствами, установами, при цьому вказуються сума вкладів, мета вкладів (отримання прибутку, інші цілі) та отриманий фінансовий результат за звітний рік по кожному виду спільної діяльності; Емітент не проводить спільну діяльність з іншими організаціями, підприємствами, установами
будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом звітного періоду, умови та результати цих пропозицій; Пропозицiй з боку третiх осiб щодо реорганiзацiї Товариства не надходило.
опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо); Методiка бухгалтерського облiку у звiтньому роцi не змiнювалась та вiдповiдає вимогам Закону України "Про бухгалтерський облiк i фiнансову звiтнiсть в Українi", затвердженим стандартам та iншим нормативним документам з питань органiзацiї бухгалтерського облiку. Активи та зобов'язання вiдображаються в балансi тiльки тодi, коли вони вiдповiдають таким критерiям: iснує вiрогiднiсть надходження або вибкття наступних економiчних вигод, їх оцiнка може бути достовiрно визначена. При амортизацiї основних засобiв застосовується прямолінейний метод. Витрати на ремонт в межах встановленого ліміту вiдносяться на собiвартiсть. По нематерiальним активам амортизацiя нараховується прямолiнейним методом, строк експлуатацiї i метод амортизацiї, а також оцiнка в кiнцi року переглядається. Для виробничих запасiв застосовується метод ФАЙФО i середньозваженi цiни, з яких для оцiнки вибирається найменша. Придбанi запаси зараховуються на баланс за собiвартiстю, визначеною вiдповiдно до П(С) БО№9. Дебiторська заборгованiсть за продукцiю i товари вiдображається в балансi за чистою реалiзацiйною вартiстю на дату балансу, рiвною сумi дебiторської заборгованостi за продукцiю i товари за вирахуванням резерву сумнiвних боргiв. Для довгострокової дебiторської заборгованостi створюється резерв сумнiвних боргiв за досвiдом попереднiх рокiв. Резервний капiтал створюється вiдповiдно до установчих документiв. Знос МШП нараховується в розмiрi 100% пiд час передачi в експлуатацiю, але з обов'язковим облiком. Прибуток визначається на дату вiдвантаження продукцiї, а оцiнюється вiдповiдно до П(С)БО№15. Видатки вiдображаються в балансi одночасно iз зменшенням активiв або збiльшенням зобов'язань, а оцiнюється вiдповiдно до П(С)БО№16.
основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, за рахунок продажу яких емітент отримав 10 або більше відсотків доходу за звітний рік, у тому числі обсяги виробництва (у натуральному та грошовому виразі), середньореалізаційні ціни, суму виручки, окремо надається інформація про загальну суму експорту, а також частку експорту в загальному обсязі продажів, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформацію про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його становище на ринку; інформацію про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі постачання, у разі якщо емітент здійснює свою діяльність у декількох країнах, необхідно зазначити ті країни, у яких емітентом отримано 10 або більше відсотків від загальної суми доходів за звітний рік; Пiдприємство випускає щебiнь фракцiйний 10х20 мм, 20х40 мм, а також пiщано-щебiночну умiш 0х10 мм. Щебiнь придатний для всiх видiв будiвництва без обмежень. Пiсок природний будiвельний збагачений (митий) видобувається щляхом намиву гiдромеханiзованим способом. Пiсок митий придатний для всiх видiв будiвельних робiт без обмежень. Продукцiя товариства реалiзується на територiї України. Виробництвозалежить вiд сезонних змiн.В галузi iснує значна конкуренцiя.
основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з його господарською діяльністю, їх необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, її вартість і спосіб фінансування; За останнi п'ять рокiв активи Товариства не вiдчуживалися, придбано: склад для палива, обладнання(коритна мийка, дробарка, буровий верстат, навантажувачi-3 шт.) та трансортнi засоби (автомобiлi МАЗ-6 шт, Фотон-3 шт.) Для здiйснення виробничої дiяльностi збудовано земснаряд, придбано землесос для земснаряду.
правочини з власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, афілійованими особами, зокрема всі правочини, укладені протягом звітного року між емітентом або його дочірніми/залежними підприємствами, відокремленими підрозділами, з одного боку, і власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, з іншого боку. За цими правочинами зазначаються: дата, сторони правочину, його зміст, сума, підстава укладання та методика ціноутворення, застосована емітентом для визначення суми правочину та за необхідності інша інформація; Правочини з власниками істотної участі, членами наглядової ради, членами виконавчого органу, афілійованими особами не укладалися.
основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання активів, місцезнаходження основних засобів. Крім того, необхідно описати екологічні питання, що можуть позначитися на використанні активів підприємства плани капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, у тому числі вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване зростання виробничих потужностей після її завершення; Згідно балансових даних та документів первинного бухгалтерського обліку, вартість основних засобів станом на 31.12.2013 р. становить: первісна вартість - 35478 тис. грн., залишкова вартість - 17839 тис. грн., знос - 17639 тис. грн. До складу основних засобів входять нерухоме майно, транспортні засоби, земельні участки, обладнання. В бухгалтерському звіті основні засоби, їх рух враховуються за вартістю, підтвердженою первинними документами відповідно до вимог законодавства з бухгалтерського обліку. Порядок нарахування зносу (амортизації) основних засобів, який визначається прямолінейним методом, і віднесення його на витрати відповідають чинному законодавству України. Облік основних засобів та нематеріальних активів відповідає до П(С)БО №7 "Основні засоби", затвердженим наказом Міністерства фінансів України № 92 від 27.04.2000р. Терміни користування основними засобами: будівлями і спорудами 60-80років, машинами і обладнанням - 5-8 років, транспортними засобами - 5-10 років. Обмежень на використання майна Товариства немає. Утримання активів здійснюється господарським способом, місцезнаходження основних засобів згідно реєстраційних документів. Використання основних засобів здійснюється за їх цільовим призначенням для здійснення виробничої діяльності. Особливостей по екологічних питаннях, які б могли позначитися на використанні активів не спостерігається. Планів капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів товариство не має.
проблеми, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від законодавчих або економічних обмежень; На дiяльнiсть емiтента значним чином впливає вiдсутнiсть достатнiх обiгових коштiв для фiнансування дiяльностi Товариства. Серед можливих факторів ризику набільш суттєвим є: загальноєкономічні (різка зміна у законодавстві у сфері оподаткування, інфляція, зміна нормативів та правовідносин у сфері діяльності товариства, різке коливання цін на енергоносії та будівельні матеріали). Ризик ліквідності пов'язаний з можливою затримкою реалізації товарів, робіт та послуг на ринку. Фінансовий ризик - це ризик, пов'язаний з нерентабільністю або банкрутством. Заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності - хеджирування- використання механізмів закриплення договірних умов у стосунках партнерів на прогнозний період з метою підстраховки обох сторін, що домовляються, від негативних змін у кон'юктурі ринку в майбутньому. На сьогодні загрози банкрутства для компанії не існує, конфлікту інтересів у керівництві компанії немає.
факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за порушення законодавства; За звiтний перiод фактiв виплати штрафiв за порушення чинного законодавства не було.
опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента; Обрана емітентом політика фінансування діяльності базується на власних обігових коштах. Обсяг робочого капіталу оптимально забезпечує поточні виробничі потреби емітента. Одним із шляхів покращення ліквідності може бути збільшення частки власних обігових коштів та відповідного зниження частки запозичених коштів у джерелах формування обігових коштів. Іншим засобом підвищення ліквідності є спрямування частки активів безпосередньо на погашення боргів при умові незмінності власних обігових коштів.
вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та очікувані прибутки від виконання цих договорів; Укладених, але не виконаних на кiнець звiтного перiоду договорiв немає, всі укладені договори виконано. Але зважаючи на такі фактори ризику як падіння платоспроможного попиту та цін на ринку, зокрема первинному, зростання цін на енергоносії та матеріали, можливі зміни в оподаткуванні та фінансово-кредитній політиці держави, форс-мажорні обставини та інші ризики, Товариство не має можливості надати визначену інформацію про очікувані прибутки.
стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва, реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність емітента в майбутньому); Істотними факторами, які можуть вплинути на діяльність емітента в майбутньому, є збільшення інфляції, зростання цін, подорожчення кредитних ресурсів, що негативно вплине на діяльність Товариства. Планів по реконструкції не має.
опис політики емітента щодо досліджень та розробок, вказати суму витрат на дослідження та розробку за звітний рік; Товариство не планує здійснювати дослiдження та розробки., витрати на дослідження та розробки у звітному періоді відсутні.
судові справи, стороною в яких виступає емітент, його дочірні підприємства або його посадові особи (дата відкриття провадження у справі, сторони, зміст та розмір позовних вимог, найменування суду, в якому розглядається справа, поточний стан розгляду). У разі відсутності судових справ про це зазначається; Судових справ, стороною в яких виступав Емiтент, у звiтному перiодi не було.
інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента, у тому числі за наявності інформацію про результати та аналіз господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі. Вимоги до річного звіту емітента не передбачають надання інформації, розкриття якої може негативно вплинути на конкурентноспроможність підприємства. У зв'язкі з цми вважаємо, що надана інформація є вичерпною.